Pagerank Düşme Sebepleri ve Pagerank Yükseltme Yolları

Pagerank Düşme Sebepleri ve Pagerank Yükseltme Yolları
Pagerank bildiğiniz gibi , Sitelerin , Google’nin ön gördüğü kalite standartlarına uygun reyting ve güvenilirliği olarak tanımlanabilir

Bir kalite ölçüsü olan pagerank değerinizin yüksek olması “”eskisi kadar olmasada”” google’nin sizi serp sıralamasında yukarı taşımasında + değer taşıyabilir.

Kaliteli olduğunu düşündüğünüz sitelerin pagerank değerine baktığınızda , ne demek istediğimizi rahatlıkla anlayacaksınız.

Mesela;
Dmoz , Digg , Delicious , Folk v.b popüler sitelerin Trustrank8 değerini alması onların ne kadar kaliteli siteler olduğunu göstermek açısından yeterlidir.
Trustrank değeri yüksek siteler güvenilir ve popüler sitelerdir, Google bu tip siteleri sever ve ilgili birçok aramada herzaman üst sıralarda çıkarır.

Sizde Pagerank değerinizi arttırmak için farklı teknikler denediniz ve bir nebze başarılı oldunuz varsayalım.

Fakat bir sonraki google pagerank güncellemesinde , bir baktınız ki pagerankınız 0 “sıfır” .!!!! ?? 😦

Hemen feryad-ı figana başladınız ve kendinize şu soruyu sordunuz ; NEDEN ?

Nedenlerini öğrendiğiniz pagerank düşüşünden kurtulmak ve tekrar pagerank yükselişi için ne yapmanız gerektiğini araştırmaya başladınız.

Çok fazla kendinizi yormayınız.!!

Altta tek tek sıraladığımız maddeleri hayata geçirdiğiniz takdirde, umud ediyoruz ki en azından eski pagerankınıza bir sonraki güncellemede tekrar kavuşacaksınız.

O halde nelere dikkat edecek ve ne tür teknikler uygulayacaksınız bakalım;

1–Öncelikle web sitemizin link çıkışını azaltmalıyız. En önemli Trustrank ceza sebeblerinden birisi ücretli “”süreli “” link satışıdır (link çıkışıdır). Ya tamamen yada kısmın link cıkışlarını azaltmalısınız.

2–İllegal yasak (ware..z, p.o.r.n.o, crack v.b) içeriği web sitenizden temizlemelisiniz.

3–Sitenize Özgün ve yeni kaliteli içerikler girilmelisiniz. İyi niyetli olduğunuzun göstergesi sitenize özgün içerik eklemektir. Google’nin ve ziyaretçilerin gözüne ne kadar girerseniz o kadar karlı çıkarsınız.

4–Sitemizin tüm sayfaları ve içerikleri tarayıp veya taratıp, iframe v.b zararlı kodlar ve virüsler bulaşmışsa onları temizlemelisiniz.

5–Bütün bu anlatılanları yaptıktan sonra Google’a “Yeniden Değerlendirme Talebi” yollamalısnız. Eğer Google yaptığınız düzenlemelere ve güncelleştirme çabalarınıza inanırsa ,size eski Trustrank değerinizi veya daha fazlasını geri verecek ve Trustrank PR cezasından kurtulmuş olacaksınız.

Kaynak: https://med.gen.tr/trustrank-nedir-ne-ise-yarar/